مطالب این وب از منابع دیگریست و گفته های نویسنده نمی باشد . هدف این وب در ابتدا پرداختن به تجلیات حضرت مریم بود . تجلیات لورد و مدال معجزه آسا و مصر و فاطیما شرح داده شد . در مورد فاطیما هم قرار بود بعد از شرح ماجرا به تجلی بعدی پرداخته شود ولی در این رابطه  شبهات بسیار زیادی وجود داشت که باعث شد مدتی طولانی  بحث بر روی این مورد خاص متمرکز شود . مطالب این وب  ایده ها و دیدگاههای  نویسنده این وب نیست و من صرفا در این رابطه تحقیق و تفحس می کنم و نتیجه را با خوانندگان سهیم می شوم . به شخصه نظر قطعی در مورد چند و چون ماجرا ندارم . متن زیر نتیجه تفکر و تحقیقات فردیست که معتقد است معجزه ای وجود نداشته . خواندن دیدگاههای او خالی از لطف نیست . در ادامه مطلب ....
___________________________

در سیزدهم ماه می سال 1917 ، یعنی در قرن بیستم ، در روستایی به نام فاطیما ( = فاطمه ) ، زنی ظهور می کند و به نزد سه کودک می رود. آن سه کودک ، یعنی ، لوسیو سنتز ، ژاکینتا مارتو و فرانچسکو مارتو ، گزارش کردند که چنین خانمی دیده اند و بر این باور بودند که او مریم مقدس (سلام الله علیها ) بوده است. لوسیو سنتز ، در مورد این زن می گوید که او از خورشید نورانی تر بود.
در اکثر نقاشی هایی که از این زن کشیده اند ، او حجاب داشته و به همین دلیل وی را زنی مقدس و پاکدامن فراخواندند . به او ، اسمِ « بانوی تسبیح » را دادند. بانوی فاطیما ، ادعا کرد که من از طرف خدا هستم و پیامی از او آورده ام که برای همه ی مردان ، زنان و کودکان است. در اولین ملاقات خود با سه کودک ، او تعهد کرد که تمام جهانیان در آسایش خواهند بود ، و بسیاری از ارواح به بهشت خواهند رفت ، تنها در صورتی که پیامش را شنیده و فرمان بریم. او گفت که خداوند بر سرتان بلا نازل خواهد کرد ، مگر اینکه پیام مرا که از خدا آورده ام اطاعت کنید.
از آن پس ، این پیام برای مردم کمی نگران کننده شد. پدر مقدس ، در این مورد گفت : « پیام فاطیما ضروری تر ، و وارد تر است ( آن را بیشتر جدی بگیرید ) » .
او به نوعی ، پیامبر گونه عمل کرد.


==========

معجزه

یک نشانه ی بزرگ که به عقیده ی بسیاری الهی بودن بانوی فاطیما را تایید می کند ، چیزی بسیار عجیب است و باور آن بسیار سخت است ! و آن ، چرخش خورشید است. هنگامی که بانوی فاطیما و سه کودک ، مشغول صحبت هستند ، و مردم نیز در صحنه هستند ، در حضور هفتاد هزار شاهد ، خورشید شروع می کند به حرکات زیگ زاگ واری در آسمان. کودکان ، به نام بانوی فاطیما ، این واقعه را پیشبینی کرده بودند! بنابراین ، بسیاری باور کرده اند که این ، نشانه ای بزرگ از طرف خداوند بوده تا به آنها ثابت شود که آن بانو از طرف خدا بوده است. جالب تر از این ، این است که هفتاد هزار نفر ، همگی به راحتی به خورشید خیره شده بودند بدون آنکه چشم هایشان اذیت شود. وقتی همه آن را نگاه می کردند ، خورشید کوچک و بزرگ می شد ، رنگ خود را عوض می کرد و با حرکاتی زیگ زاگ وار در آسمان حرکت می کرد ، به آنها نزدیک میشد و دوباره دور میشد! این روی داد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
به گفته ی برخی ، او معجزه ای دیگر نیز داشت . بانوی فاطیما ، آبی به وجود آورد که شفا بخش بود. این آب ، در 90 مایلی شمال لیسبون ( در روستای فاطیما ) ، در پرتقال بود.
در پی این وقایع ، بعضی زیاده روی کرده ، او را مادر خدا نامیدند! بعضی دیگر او را مریم مقدس دانستند. از نظر شخص بنده ، او مریم مقدس (س) نبوده . در انتها بیشتر خواهم گفت.
مکانی که در آن ، بانوی فاطیما به ملاقات سه کودک می آمد ، بسیار مقدس شمرده شد ، و یک مکه ی کوچک لقب گرفت که از سراسر جهان ، برای دیدن آن ، می رفتند ؛ اما در زمانی زود ، اما کمی بعد ، این مکان ، یا هر خانه ای که بوده است ، غیب می شود !
از سه کودک ، به غیر از لوسیو ، 2 کودک دیگر کمی بعد از دنیا رفتند و لوسیو ، طبق گفته ی بانوی فاطیما ، زنده ماند.


سه راز

بانوی فاطیما ، از سه راز سخن می گوید. در سیزده July ، بانوی فاطیما ، به کودکان می گوید که می خواهد آنها را وارد سه راز بکند.
راز اول ، جهنم ، از قول یکی از سه کودک ( که احتمالا "لوسیو" ست ) :
« بانوی ما ، به ما دریایی بسیار بزرگ از آتش را نشان داد که در زیر کره ی زمین بود. در این آتش ، ارواح و شیاطین همه جا را گرفته بودند. آنها می سوختند. در آتش شناور بودند ، با شعله های آتش بالا می رفتند ، به پایین می آمدند ، بدون وزن و تعادل. و در میان جیغ و داد می کردند و از شدت درد و ناامیدی ، می نالیدند . ما از این ترسیدیم و برای ما ناگوار بود. شیاطین دیگران را می ترساندند ، شکلی تهوع آور داشتند ، شبیه به جانورانی ناشناخته و وحشتناک بودند. همه ی آنها سیاه و شفاف بودند ! ... ، چگونه می توانیم از مادرمان متشکر باشیم که این ها را به ما نشان داد؟ کسی که پیش از این نیز ما را آماده ساخته بود با وعده هایش ، در اولین حضور ، که ما را به بهشت ببرد . و گرنه ، من فکر می کنم که ما از شدت ترس و وحشت دیدن آن صحنه ها ، می مردیم » .
شاید در نظر بسیاری از شما خوانندگان ، این مکان ، جهنمی بوده که پیامبر خدا از آن خبر داده است. اما آیا واقعا چنین است؟ آیا بانوی فاطیما ، واقعا بانویی مقدس و از طرف خداست؟ آیا یکی از بزرگان است و یا اینکه موجودی فرازمینی ست با قدرت های زیاد؟ مسلما هیچ جوابی نداریم. از طرفی ، خداوند آخرین پیامبر خود را 1450 سال پیش فرستاد و از طرفی ، نمی توانیم به قطع بگوییم که او با خدا ارتباط نداشته است. شاید ، به عقیده ی بسیاری ، او حضرت مریم (س) بوده. شاید یک فرشته بوده! یا شاید هم افسانه ای بیش نیست.
هیچ کس نمی تواند به قطع در مورد برنامه های خدا در عالم بشریت نظر دهد. او هر کاری بخواهد می کند . شاید واقعا پیامی داشته ، و آن را فرستاده. در این صورت ، بانوی فاطیما ، یک پیامبر می شود. و این امکان ندارد. اما شاید هم ، یکی از اؤلیای خود را فرستاده ، که در جایی بسیار دور ، شاید در برزخ ، زندگی می کرده ! چیزی که انکاری به وجود آن نیست ، بانوی فاطیما و هفتاد هزار نفری ست که او و اتفاقات زمان او را ( که چندان هم دور نبوده است ) دیده اند. بنابراین چنین کسی وجود داشته. اما واقعا چه موجودی بوده؟ از سیاره ای دیگر ؟ از آن جهان ؟ از طرف خدا ؟
معمولا بشر ، برای چنین اتفاقاتی ، بیشتر به انکار و خرافات روی می آورد. چون جوابی منطقی وجود ندارد.
با بررسی راز دوم ، شاید بتوانیم بیشتر در مورد ماهیت این داستان و بانوی این روستا ، نظر بدهیم.
راز دوم شامل این است که چگونه می توانیم ارواح را از رفتن به جهنم نجات داده و جهان را به کاتولیک ، مبدل کنیم :
« شما جهنم را در جایی که ارواح گناهکار در آن می روند ، دیده اید ، ... ، اگر هر آنچه که به شما می گویم انجام شود ، بسیاری از ارواح از جهنم نجات می یابند و آن جا مکانی آرام خواهد شد. جنگ به پایان خواهد رسید : اما اگر مردم آتش بس نکنند ، به خدا ظلم کرده اند. چیز بدتری شیوع پیدا خواهد کرد در زمان امامت پاپ پایوس. وقتی شما می بینید که شب با یک نور ناشناخته روشن شده است ، بفهمید که آن نشانه ای بزرگ از طرف خدایتان است که او می خواهد جهان را به وسیله ی جنگ مجازات کند ، به خاطر گناه های جهانیان. با آمدن جنگ ، خشکسالی و آزار کلیسا ها و پدر روحانی نیز به دنبالش خواهند آمد ، ... ، اگر به درخواست های من جامه ی عمل بپوشانید ، روسیه عوض می شود و در آنجا صلح بر قرار خواهد شد. اگر نه ، روسیه خطاهای خود را به جهان ساطع خواهد کرد. جنگ ها را آغاز کرده و کلیسا را آزار خواهد داد. خوبی ، شهید راه خدا می شود. پدر روحانی ، زیر شکنجه های زیادی می رود ، نژاد های گوناگونی از بین می روند. در پایان ، قلب معصوم من پیروز خواهد شد. پدر مقدس ، روسیه را وقف من خواهد کرد ، و باید مبدل شود. و عصر صلح صاحب امتیاز جهان خواهد شد » .
شاید بتوان گفت که بانوی فاطیما ، مقصودش بر آن بوده که جنگ جهانی اول را خاتمه دهد. چنانچه می دانیم ، جنگ جهانی اول ، در سال 1918 خاتمه یافت و بانوی فاطیما ، سخنانش را در یک سال قبل ، سال 1917 ارائه داد. شکی نیست که روسیه در آن هنگام ، به همراه انگلستان و فرانسه ، مستعمراتی در اختیار داشت. آیا بانوی فاطیما هیچ اثری بر این جنگ و خاتمه ی آن داشته است؟ هیچ مطلبی بر تصدیق این مورد نیست.
پاپ پایوس ، در سال 1952 ، در این رابطه نامه ای نوشت : « ... تنها در چند سال پیش ، ما انسانی بی عیب و پاک را تقدیس کردیم به قلب پاک مریم مقدس ، مادر خدا . بنابراین امروز نیز ، ما تمام مردم روسیه را وقف این قلب معصوم می کنیم ... » .
در این مورد ، بنده قضاوتی از خود سر نمی دهم و به شما وا می گذارم. اما چند سؤال مطرح می کنم :
چگونه می توان مطمئن بود که سخنان بانوی فاطیما ، تحریف نشده اند ؟! آیا شخص دیگری این سخنان را نپرانده ؟
برای مختصر شدن ، راز سوم را ذکر نمی کنیم و برای کسانی که دوست دارند بدانند ، لینک می فرستیم!
اما قرار شد که در مورد 2 مطلب ، بیشتر توضیح دهم. اولی ، در مورد چرخش خورشید بود. بد نیست که ابتدا مطالب یک روزنامه ی مشهور پرتقالی را در این مورد بخوانیم و بعد نظر یک نویسنده ( منظور من نیستم ) را :
« قبل از آنکه چشمان جمعیت متحیر شود ، که جنبه ای توراتی داشت ، در حالی که مردم آسمان را جستجو می کردند ، خورشید درخشید و حرکاتی غیر منتظره و خارج از قوانین منظومه ی شمسی انجام داد . خورشید ، در مقابل جمعیت زیادی از مردم ، شروع به رقصیدن کرد . چنانچه مردم می گفتند ! »
و حال نظر یک نویسنده ، این بوده است که واقعا خورشیدی نبوده که برقصد! آن شیء ، جز بشقاب پرنده ، چیزی بیش نبوده است.
ما هم اکنون در قرن 21 زندگی می کنیم و بسیاری از گزارشات مشاهده ی UFO ها را شنیده ایم. در زمان 1917 ، چیزی به عنوان Ball Lighting که به زبان ما ، بشقاب پرنده ترجمه می شود ، وجود نداشت و اواخر جنگ جهانی دوم بود که نیرو های هوایی ، اعلام به مشاهده ی این گونه اجسام کردند و آن ها را از آن پس ، UFO ، یا Unidentified Flying Object ، نامیدند.
اما مطلب دوم ، در مورد این بود که من این شخص را مریم مقدس و به طور کلی ، از اولیای بزرگ الهی نمی دانم. این نظر شخص من است. آیا کسی نظری مکمل دارد؟


نتیجه ی مطلب

بانوی فاطیما ، واقعا کیست؟ می دانیم که نمی توان این را داستان و یا افسانه نامید. حتی خواهر Lucio در همین سه سال پیش ، در 97 سالگی دار فانی را وداع گفت! این وقایع ، توسط افراد بسیاری تایید شده اند و جایی برای انکار و تکذیب آن باقی نگذاشته اند! آیا بانوی فاطیما ، واقعا کسی بوده که از آنسوی آسمان ، از سیاره ای دیگر آمده؟ یا اینکه جهان را درگیر دروغی بزرگ برای گسترش مسیحیت کرده اند؟ واقعا چه جواب هایی می توان برای راز های او عنوان کرد؟ حقیقت چیست؟
بسیار خرسند می شوم که نظرات شما را مطالعه فرمایم.
با تشکر
موفق باشید.


برگرفته از فروم دارینوس

----------------------------------------------------------
مطلبی جالب از آدرس زیر
http://ufo.blogfa.com

پدیده بشقاب پرنده از دیدگاه یونگ
بشقاب‌های پرنده نمونه نادری از یک شایعه بصری است که با تصاویر ذهنی جمعی که جنگجویان صلیبی در جریان محاصره اورشلیم لشکریان مستقر در مانز در جریان جنگ جهانی اول یا کاتولیک‌های گردآمده در فاطیما دیده‌اند ارتباط نزدیکی دارد .

ریشه‌های این شایعه را می‌توان به کمک دو فرضیه روشن ساخت :یک رویداد فیزیکی واقعی مبنای شکل‌گیری افسانه‌ای متناظر با خود می‌شود یا یک کهن‌الگو تجربه‌ای شهودی به وجود می‌آورد و شایعه پا می‌گیرد .به طور کلی پدیده اشیا پرنده ناشناخته از نقطه نظر روان‌شناختی و تاریخی ارزش بررسی دارد زیرا نمونه‌ای عالی از چگونگی شکل‌گیری یک افسانه یا اسطوره‌های زنده به دست می‌دهد .
همچنین روشن می‌سازد که چگونه در طول دوران‌های سرگشتگی و فشار روانی گسترده داستان‌هایی معجزه‌آسا درباره مداخله قریب‌الوقوع موجودات فرازمینی یا قدرت‌های آسمانی پا می‌