فاتیما ، اسم روستایی است که حضرت مریم باکره مقدس در آنجا ظهور فرموده اند .و قبل از تجلی مریم مقدس در روستای فاتیما هم اسم این روستا همین بوده است . برای اطلاعات بیشتر در مورد شهر فاتیما می توانید اینجا یا اینجا را ببینید که صفحاتی از ویکی پدیای پارسی هستند .

فاتیما ، اسم روستایی است که حضرت مریم باکره مقدس در آنجا ظهور فرموده اند .و قبل از تجلی مریم مقدس در روستای فاتیما هم اسم این روستا همین بوده است . برای اطلاعات بیشتر در مورد شهر فاتیما می توانید اینجا یا اینجا را ببینید که صفحاتی از ویکی پدیای پارسی هستند .

حضرت مریم مقدس در اقصی نقاط دنیا ظهور پیدا کرده اند . از جمله در لورد فرانسه بر برنادت سوبیرو ، بر کاترین لبور و ماجرای مدال معجزه آسا - مجوگوریه در بوسنی و هرزگوین بر شش نوجوان ، واتیکان ، مصر ، ایتالیا ، گاراباندل و .... خیلی جاهای دیگر. در وب زیر لیست کامل تجلیات حضرت مریم به صورتی جدول نمایش داده شده است .

http://www.apparitions.org

. در همان جدول در سال ۱۹۱۷ می توانید تجلی فاطیما را هم ببینید .

در دنیای کاتولیک واژه بانوی ما ، یک لقب استاندارد برای حضرت مریم است و ارتباط تنگاتنگی با تجلیات حضرت مریم دارد . در هر تجلی مریم مقدس متناسب با شرایط خاص آن تجلی بخصوص ، لقبی به باکره مقدس داده می شود که به خاطر آورنده آن تجلی خاص باشد . برای مثال هنگامیکه مریم مقدس خود را بر کاترین لبور مکشوف نمود و طرح مدالی را به وی نشان داد ، لقب بانوی مدال معجزه آسا به مریم مقدس داده شد . و یا در تجلی مریم مقدس در لورد فرانسه بر برنادت ، مریم مقدس ملقب به لقب بانوی لورد شد زیرا در شهر لورد فرانسه بود . و یا در تجلی سال 1208 بر دومینیک ، بانوی ما تسبیحی به دومینیک داد و لقب بانوی تسبیح یا بانوی صاحب تسبیح به مریم مقدس داده شد .

بانوی لورد ما ، بانوی مدال معجزه آسا ، بانوی گاراباندل بانوی فاتیمای ما و غیره ... همه دلالت بر یکی از تجلیات باکره مقدس دارد .

در نت هم می توانید این اسامی را به این صورت سرچ بفرمایید .

Our lady of Lourdes

Our lady of miraculous medal

Our lady of Medjugorje

Our lady of grace

و بالاخره

Our lady of FATIMA

و کلا نام بانوی ما برای کاتولیکها دلالت می کند به نام مقدس مریم باکره .

در مورد سه کودک چوپان در معجزه فاطیما دو کودک دو و سه سال بعد از دیدن مریم مقدس از دنیا رفتند و آخرین آنها که خانم لوسیا سانتوس بودند در سال ۸۳ هجری شمسی بعنی سه سال پیش از دنیا رفتند . بنابراین معجزه فاتیما بسیار معاصر است . خانم لوسیا داس سانتوس همه عمر خود راهبه بودند . راهبه زندگی کردند و راهبه هم از دنیا رفتند . ایشان یک راهبه کاتولیک بودند . و ماجرای زندگی خود را به صورت کتابی منتشر کرده اند قسمتهای زیادی از کتاب ایشان در پیوندهای روزانه این وب موجود است . ایشان مکرارا در کتابشان خاطر نشان کرده اند که حضرت مریم مقدس را دیده اند و فرشته ای که به سه کودک چوپان ظاهر شده بود برای آنها مراسم عشای ربانی ( نان و شراب ) را انجام داده بود .


مطالب از زبان خود خانم لوسیاست و منابع همه مطالب هم ذکر شده است .

بانویی که در روستای فاتیما تجلی فرمودند خود را بانوی صاحب تسبیح نامیدند .ایشان دقیقا این جمله را به کار بردند

I AM THE LADY OF ROSARY

و بانوی تسبیح لقبی یکی از القاب حضرت مریم است و پیشینه تاریخی آن بر می گردد به تجلی سال 1208 بر دومینیک و توضیح مختصری درباره این تجلی برای شما می آورم :

بانوی تسبیح یا بانوی تسبیح مقدس یک لقب برای حضرت مریم است .تسبیح یک روش دعا است و بانوی تسبیح هم به همین موضوع دلالت دارد . علت و منشا این لقب برای حضرت مریم هم بر می گردد به ظهور مریم مقدس بر دومینیک مقدس در کلیسای پرویل در سال 1208 میلادی

Marian apparition to Saint Dominic in 1208 in the church of Prouille.

در سال 1208 میلادی حضرت مریم در کلیسایی بر دومینیک ظاهر شد و تسبیحی به او داد و به همین دلیل لقب بانوی تسبیح به مریم مقدس داده شد .

و هیچ کجا نفرموده اند که من فاتیما هستم . اصولا رسم بر این است که مریم باکره را متناسب با مکانی که در آنجا ظهور فرموده اند یا مشخصه خاص هر تجلی می نامند . حضرت مریم القاب بی شماری دارند که دلالت می کند بر مکانی که ظاهر شده اند . مثل :

Our lady of Lourdes

Our lady of miraculous medal

Our lady of Medjugorje

Our lady of grace

و همینطور

OUR LADY OF FATIMA

و به ایشان لقب بانوی فاطیمای ما داده اند . این لقبیست که بعدها به حضرت مریم داده شد . بانوی ما خود را بانوی فاطیما معرفی نکردند بلکه بعدا از طرف کلیسا به این لقب ملقب شدند که مشخصه خاص همین تجلی بود زیرا در شهر فاطیما صورت پذیرفت .

. فاتیما صرفا اسم دهکده ای بود که حضرت مریم در آنجا ظاهر شدند و از این رو نام بانوی فاتیمای ما

OUR LADY OF FATIMA

به ایشان اطلاق می گردد . که معنی آن بانویی است که در فاتیما ظاهر شدند . در پست قبلی در تجلی ششم شرح داده شد که چطور حضرت مریم خود را بانوی تسیبح معرفی می کنند .

مسیحیان هم از تسبیح استفاده می کنند و فروشگاههای آنلاین خیلی زیادی تسبیحهای مسیحی را می فروشند . با سرچ کلمه

rosary

می توانید تسبیحهای مسیحی را ببینید . و خیلی جاها هم آموزش ذکر تسبیح داده می شود مثل این سایت کاتولیکی

حضرت مریم در راز دوم فاتیما عقاید کمونیستی روسیه را به عنوان تهدیدی جدی برای بقیه کشورها نامیدند و خواستند که روسیه به قلب معصوم ایشان وقف گردد که بعدها پاپ این وقف را انجام داد . ولی دیر شده بود ! و فرمودند اراده خداوند بر این است که روسیه به قلب معصوم من تخصیص یابد . متن راز دوم فاتیما در آرشیو موجود است . این نوع تخصیص به قلب معصوم مریم باکره یا

Immaculate Heart of Mary

یک عقیده صد در صد کاتولیکیست .


مشاهده یک فیلم کوتاه از خانم لوسیا در کنار پاپ