فاتیما  ، اسم روستایی است  که حضرت مریم باکره مقدس در آنجا ظهور فرموده اند .و قبل از تجلی مریم مقدس در روستای فاتیما هم اسم این روستا همین بوده است  برای اطلاعات بیشتر در مورد شهر فاتیما می توانید اینجا یا اینجارا ببینید که ویکی پدیای پارسیست .

حضرت مریم مقدس در اقصی نقاط دنیا ظهور پیدا کرده اند . از جمله در لورد فرانسه بر برنادت سوبیرو  ، در پاریس بر کاترین لبور و ماجرای مدال معجزه آسا  ، مجوگوریه در بوسنی و هرزگوین بر شش نوجوان ، واتیکان ، مصر ، ایتالیا ، گاراباندل و .... خیلی جاهای دیگر.در آدرس زیر لیست کامل تجلیات مریم مقدس آورده شده :

 

http://www.apparitions.org 

 

در همان جدول در سال ۱۹۱۷ می توانید تجلی فاطیما را هم ببینید .

 

 اصولا رسم بر این اسم که حضرت مریم را متناسب با  آن مکانی که ظهور فرموده اند می نامند . مثل

بانوی لورد ما ، بانوی کوه کارمل ، بانوی گاراباندل ، بانوی مجوگوریه بانوی فاتیمای ما  و غیره ...

در نت هم می توانید این اسامی را به این صورت سرچ کنید.

 

Our lady of Lourdes

 

Our lady of miraculous medal

 

Our lady of Medjugorje

 

Our lady of grace

 

و بالاخره

 

Our lady of FATIMA

 

و کلا نام بانوی ما برای کاتولیکها دلالت می کند به نام مقدس مریم باکره .

 

و دیگر اینکه خود بانو خود را بانوی تسبیح معرفی کردند و بانوی تسبیح یکی از القاب حضرت مریم است که پیشنه آن بر می گردد به سال ۱۲۰۸ میلادی و توضیح این تجلی ...

 

 

بانوی تسبیح یا بانوی تسبیح مقدس یک لقب برای حضرت مریم است .تسبیح  یک روش دعا است و بانوی تسبیح هم به همین موضوع دلالت دارد .  علت و منشا این لقب برای حضرت مریم  هم بر می گردد به ظهور مریم مقدس  بر دومینیک مقدس در کلیسای پرویل در سال 1208 میلادی

Marian apparition to Saint Dominic in 1208 in the church of Prouille.

در سال 1208 میلادی حضرت مریم در کلیسایی بر دومینیک ظاهر شد و تسبیحی به او داد و به همین دلیل لقب بانوی تسبیح به مریم مقدس داده شد .

 

و هیچ کجا نفرموده اند که من فاتیما هستم اصولا رسم بر این است که مریم باکره را متناسب با مکانی که در آنجا ظهور فرموده اند می نامند . حضرت مریم القاب بی شماری دارند که دلالت می کند بر مکانی که ظاهر شده اند . مثل :

 

Our lady of Lourdes

 

Our lady of miraculous medal

 

Our lady of Medjugorje

 

Our lady of grace

 

 و همینطور

 

OUR LADY OF FATIMA

 

این تعریفی بود که بانو از خودشان داشتند . بانوی تسبیح . بعدا کلیسا اقب بانوی فاطیما را به ایشان داد زیرا در شهر فاطیما این تجلی صورت پذیرفته بود . و به ایشان لقب بانوی فاطیمای ما داده اند . این لقبیست که بعدها  از طرف کلیسا به حضرت مریم داده شد . به خاطر اینکه محل ظهور شهر فاطیما بود . و بانو هرگز خود را فاطیما معرفی نکردند .

مریم مقدس در تجلیات سلسله مراتبی خود گاها خود را با لقبی که در تجلیات قبلی به ایشان اطلاق شده می نامند . مثلا دو سال قبل از ظهور مریم مقدس بر برنادت سوبیر کلیسا لقب لقاح مطهر را به مریم مقدس داد . و در تجلی لورد حضرت مریم خود را با نام لقاح مطهر می شناساند که برنادت حتی معنای آن را نمی دانست .

در تجلی فاطیما هم بانو خود را با اسم بانوی تسبیح می شناساند . همان لقبی که از هفتصد سال قبل به او اطلاق شده است .