خانم لوسیا خاطرات خود از دیدار حضرت مریم را در کتابی به نام فاطیما از زبان لوسیا نگاشته است . در این کتاب خانم لوسیا درباره معجزه فاطیما می نویسد و خاطراتش را از کودکی تعریف می کند و بارها و بارها نام مریم باکره مقدس مادر مقدس را ذکر می کند و همیشه گفته که ما حضرت مریم را دیدیم . خانم لوسیا به وسعت یک عمر راهبه کاتولیک بودند و در نود و اندی سالگی هم در لباس رهبانیت رخت از جهان فرو بستند .
خانم لوسیا خاطرات خود از دیدار حضرت مریم را در کتابی به نام فاطیما از زبان لوسیا نگاشته است . در این کتاب خانم لوسیا درباره معجزه فاطیما می نویسد و خاطراتش را از کودکی تعریف می کند و بارها و بارها نام مریم باکره مقدس مادر مقدس را ذکر می کند و همیشه گفته که ما حضرت مریم را دیدیم . خانم لوسیا به وسعت یک عمر راهبه کاتولیک بودند و در نود و اندی سالگی هم در لباس رهبانیت رخت از جهان فرو بستند . برخی ادعا دارند پاپ به زور لوسیا را در صومعه نگه داشت که فاطمی بودن این تجلی بر ملا نشود . بسیار دور از ذهن به نظر می رسد که بانویی مقدس به شخص غیر قابل اعتمادی ظاهر شود که از ترسش خودش را در صومعه پنهان می کند و حقایق و رازهای آسمانی را تحریف می کند . در خاطرات این راهبه می خوانیم که تا چه حد او و عمو زاده هایش بر روی ادعاهایشتان و مریمی بودن این تجلی پافشاری کرده اند و حتی حبس و هتک حرمت و کتک و ناسزا را تحمل کرده اند اما سخنان بانو را به درستی همه جا نشر داده اند .
خانم لوسیا در سن چهل و اندی سالگی اقنوم سه گانه خداوندی را مشاهده کردند . ایشان در جا به جای کتابشان عنوان کردند که بانوی فاتیما مادر عیسای مسیح بوده اند . منبعی برای ما بالاتر از گفته های همین خانم راهبه نیست می دانیم که معجزه فاتیما بسیار بزرگ و به یادماندنی هست و همه به معجزه بودنش اذعان دارند . برای اینکه هویت بانوی فاتیما را بشناسید توجه کنید که در راز دوم فاتیما بانوی فاتیما گفتند که باید روسیه کمونیستی به قلب مقدس من تخصیص یابد .آیا این اعتقاد به قلب مقدس مریم باکره یک عقیده صد در صد کاتولیکی نیست ؟
من حدود سه سال پیش برای نویسنده وبلاگ خلوت انس آقای آشنا نامه فرستادم ایشان در نامشان نوشتند که بانوی فاتیما حضرت صدیقه حکیمه نبوده اند .
درقسمت پیوندهای روزانه لینک دیدار با خانم لوسیا یکی از شاهدان عینی معجزه فاطیما را بخوانید. ایشان کسی هستند که به فاطیمای پرتغال سفر کردند و با خانم لوسیا سانتوس دیدار حضوری داشتند و حتی تسبیحی که خانم لوسیا با دستان خود ساخته ، در دست دارند و از خانم لوسیا تسبیح دست ساز خودشان را هدیه گرفتند و خانم لوسیا در مورد تجلی فاطیما با ایشان صحبت نمودند .آقای آشنا یک شیعه بسیار معتقد و مومن هستند . ایشان گفتند که اسم روستای فاطیما حتی قبل از واقعه فاطیما هم فاطیما بوده و مربوط به دختر پیامبر مسلمین نمی شود .
باز هم می توانید این لینکها رو بخونید .
 
 
در این دو لینک بخوانید که چرا اسم فاطیما به این تجلی تعلق گرفت ؟ و در رابطه با پیشینه تاریخی نامگذاری شهر فاطیما و رویدادی که مسبب آن بود اطلاعات کسب کنید .
در لینکها سمت راست در قسمت فهرست مطالب لینکهای :
 
 
و سایر لینکهای « فهرست مطالب » را مطالعه کنید .
 

شاید بسیار عجیب و باورنکردنی باشد که حضرت مریم در شهری به نام فاطیما « فاطمه » تجلی پیدا می کنند و نام بانوی فاطیما بر ایشان هست . در قسمت تاریخچه نامگذاری شهر فاطیما شرح داده شد که چه اتفاقی افتاد که ششصد سال قبل از واقعه فاتیما « قبل از معجزه فاطیما » اسم روستا را فاطیما گذاشتند . اسم روستا از قبل عبد گاس بود که قبل از واقعه فاطیما نام روستا را فاطیما گذاشتند .گفته شد که چرا اسم بانو را بانوی فاطیما گذاشتند . حضرت مریم در مکانهای بی شماری ظهور پیدا کردند . و این ظهورات باکره مقدس در قرن جدید بیشتر شده به گونه ای که پاپ ژان پل دوم گفتند که ما در عهد مریمی زندگی می کنیم . در عهدی که زندگی می کنیم مریم مقدس در کشورهای مختلف و بر افراد مختلف ظهور می کنند . و گاها متناسب با شهری که حضرت مریم در آنجا دیده شده لقب متناظری به بانوی ما داده می شود که مشخص کننده آن تجلی بخصوص باشد . مثل بانوی لورد بانوی گاراباندال بانوی فاطیما بانوی مجوگوریه بانوی کارمل بانوی زیتون و ...

چهره نگران حضرت مریم در تجلی فاطیما هم به خاطر شدت اهمیت موضوع است. زیرا بانو آمدند که بگویند خداوند به خاطر افکار کفر آمیز روسیه کمونیستی بسیار خشمگین است و در صدد مجازات نوع بشر می باشد .

سوال بود که چرا بانو تسبیح به دست داشتند . مسیحی ها هم از تسبیح استفاده می کنند و پیشینه آن باز می گردد به سال ۱۲۰۸ میلادی که مریم مقدس در تجلی خود بر دومینیک تسبیح به او داد و استفاده از آن را توصیه کرد . و کلیسا لقب بانوی تسبیح را به مریم مقدس اهدا نمود. تسبیح را rosary  می گویند و تسبیح مسیحی بسیار معمول هست و به انتهای آن صلیبی متصل است . سوال بود که چرا بانو چادر به سر داشتند که این هم نوع پوشش مردم روستایی پرتغال هست که پوششی هم بر سر دارند .

سوال بود که چرا اون بانو خود فاطمه معرفی کرده . بانو خود رو فاطمه معرفی نکردند . خود را بانوی تسبیح نامیدند و بعدا کلیسا لقب بانوی فاطیما را بر ایشان گذاشتند زیرا این تجلی در شهر فاطیما صورت گرفت . عطف به سخنان خانم لوسیا ، بانویی که در فاطیما تجلی یافتند مریم باکره بودند . خانم لوسیا در لابه لای کتاب خود بارها اظهار کردند که حضرت مریم را مشاهده نمودند . معجزه فاطیما بسیار معاصر است و جای انکار ندارد چون هفتاد هزار نفر حرکت و چرخش خورشید را در آسمان مشاهده کردند. هنور عمر این معجزه به صد سال نرسیده .بانو برای معرفی خود دقیقا این جمله را فرمودند:

من بانوی تسبیح هستم.

و بانوی تسبیح لقبی یکی از القاب حضرت مریم است و پیشینه تاریخی آن بر می گردد به تجلی سال 1208 بر دومینیک و توضیح مختصری درباره این تجلی برای شما می آورم :

بانوی تسبیح یا بانوی تسبیح مقدس یک لقب برای حضرت مریم است .تسبیح یک روش دعا است و بانوی تسبیح هم به همین موضوع دلالت دارد . علت و منشا این لقب برای حضرت مریم هم بر می گردد به ظهور مریم مقدس بر دومینیک مقدس در کلیسای پرویل در سال 1208 میلادی

Marian apparition to Saint Dominic in 1208 in the church of Prouille.

در سال 1208 میلادی حضرت مریم در کلیسایی بر دومینیک ظاهر شد و تسبیحی به او داد و به همین دلیل لقب بانوی تسبیح به مریم مقدس داده شد .

و هیچ کجا نفرموده اند که من فاتیما هستم . اصولا رسم بر این است که مریم باکره را متناسب با مکانی که در آنجا ظهور فرموده اند می نامند . حضرت مریم القاب بی شماری دارند که دلالت می کند بر مکانی که ظاهر شده اند . مثل :

Our lady of Lourdes

 

Our lady of miraculous medal

 

Our lady of Medjugorje

 

Our lady of grace

و همینطور

OUR LADY OF FATIMA

و به ایشان لقب بانوی فاطیمای ما داده اند . این لقبیست که بعدها از طرف کلیسا به حضرت مریم داده شد . به خاطر اینکه محل ظهور شهر فاطیما بود . بانو هرگز خود را فاطیما معرفی نکردند .

 
متن زیر از سایت ویکی پدیا هست :
 
کوششی که در ارتباط دادن این رویداد با شیعه شده
  • نام روستا یعنی فاتیما را برخی مسلمانان با نام فاطمه نام دختر محمد مرتبط دانسته‌اند.[۳]
  • لباس محلی روستایی این کودکان که مانند لباس محلی بیشتر کشورهای اروپا پوششی هم بر روی سر دارد را برخی مسلمانان چادر پنداشته‌اند

باکره فاتیما عنوانی است که مدعیان مشاهده مریم (مادر عیسی) (یا به اصطلاح مدعیانِ تجلی مریم) در فاتیما به او اطلاق می‌کنند.

این ادعا مربوط به سال ۱۹۱۷ است. سه کودک روستایی در آن سال ادعا کردند که مریم در دشتی در بیرون شهر فاتیما در پرتغال بر آن‌ها ظاهر شد. که از نام «بانوی تسبیح» یا «بانوی فاتیما» نیز برای اشاره به آن بانو استفاده می شود. از آن به بعد شهر کوچک فاتیما زیارت‌گاه مومنان مسیحی شده است.

[ویرایش] ادعاها

در سیزدهم ماه مه سال ۱۹۱۷ دو کودک ۹ ساله و یک کودک ۷ ساله پرتغالی به هنگام کار در مزرعه‌ای واقع در منطقه روستایی فاتیما در آن کشور تن نورانی زنی با لباس سفید را مشهده کردند. آنان در توصیف مشخصات این زن گفته‌اند که او می‌درخشید و از پرتوی نوری که در آسمان می جهید پدیدار شد. زن سپیدپوش گفته‌بود که از بهشت آمده است و از بچه‌ها خواسته بود که سیزدهم هر ماه به آنجا بازگردند.

بزودی ساکنان منطقه از این خبر مطلع شدند و در نخستین روز سیزدهم بعدی٬ جماعتی برای تماشا گرد آمدند. با این حال تنها سه کودک با نام‌های جاسینتا٬ فرانسیسکو و لوسیا بودند که زن را می‌دیدند ولی مردم تنها وقایع حیرت ‌انگیز جوی را مشاهده نمودند.

نگاه مردم به آسمان
نگاه مردم به آسمان

تا ماه سپتامبر بیش از بیست هزار نفر این پدیده را مشاهده نمودند. به گفته شاهدان٬ گویی درخشان در میان آسمان از شرق به غرب به حرکت در می‌آمد.

در سیزدهمین روز ماه اکتبر٬ بچه‌ها دقیقاً به هنگام ظهر بدن این زن را مشاهده کردند. در حالی که جمعیتی حدود هفت هزار نفر به عینه ناظر این واقعه بودند٬ یکی از دختر بچه‌ها گفت که خانواده مقدس را در آسمان می بیند.[۱] جماعت به آسمان نگاه کردند آنان شاهد بودند که خورشید در هوا هب چرخش در آمده‌است. در ابر باران‌زایی که در آسمان دیده می شد٬ روزنه‌ای پدیدار شد. قرص خورشید همچون یک صفحه مدور چرخان٬ تابش و گرمای عظیم خود را به سوی زمین فرستاد و سپس با حرکتی دورانی رو به بالا بازگشت. پس از ماه اکتبر نمودهای بصری برای همیشه متوفق شدند.

کودکان همچنین ادعا می کنند که بانوی درخشنده سپید پوش که همواره تسبیحی در دست داشت٬ حوادثی از آینده را با آنها در میان گذاشته است. یکی از پیش‌بینی‌هایی که از طریق کودکان کودکان انتقال یافت٬ مربوط به واقعه قریب الوقوع انقلاب روسیه بود و دیگری به جنگ جهانی دوم مربوط می‌شد و پیش بینی سوم که متن آن تا مدت‌های مدید در پاکتی مهرو موم شده در واتیکان نگهداری می‌شد سرانجام در سال ۲۰۰۰ میلادی افشا شد. یکی از مواردی که در پیش بینی شرح داده شده بود ماجرای اقدام به قتل پاپ ژان‌پل دوم بود که در سال ۱۹۸۱ به وقوع پیوست.[۲]

در 13 مى1967 پاپ ژان پل ششم در پنجاهمین سالگرد آئین فاطیما شرکت کرد.

در 13مى1982 پاپ ژان پل دوم براى تشکر از حفظ جان خود به زیارت شهر فاطیما آمد.

[ویرایش] کوششی که در ارتباط دادن این رویداد با شیعه شده

  • نام روستا یعنی فاتیما را برخی مسلمانان با نام فاطمه نام دختر محمد مرتبط دانسته‌اند.[۳]
  • لباس محلی روستایی این کودکان که مانند لباس محلی بیشتر کشورهای اروپا پوششی هم بر روی سر دارد را برخی مسلمانان چادر پنداشته‌اند